Kalendarz Szachowy

Gdzie by tu zagrać w szachy?

Kalendarz zawiera informacje o 12 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt


drukuj komunikat


Przygotuj się na prawdziwe emocje!

Polski Związek Szachowy (PZSzach) został organizatorem największej i najbardziej prestiżowej imprezy szachowej w Europie - Drużynowych Mistrzostw Europy w Szachach 2013 (DME 2013). Jest to największa impreza w świecie szachów organizowana w Polsce od czasu Olimpiady Szachowej w 1935 r.

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2013 (DME 2013) to prestiżowa impreza szachowa, którą można przyrównać do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, czy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dzięki staraniom organizatora – Polskiego Związku Szachowego – Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2013 odbędą się w samym centrum Warszawy, w hotelu Novotel Warszawa Centrum w dniach 7-18 listopada 2013 r.

„Organizacja Drużynowych Mistrzostw Europy jest dla nas uwieńczeniem rocznej ciężkiej pracy i walki, z innymi krajami, o miano Gospodarza Mistrzostw – powiedział Tomasz Sielicki, Prezes PZSzach. „W ostatniej fazie, zaledwie 4 punktami, pokonaliśmy Rumunię i to właśnie nam przypadł zaszczyt organizacji tego prestiżowego wydarzenia, które odbędzie się w Polsce po raz pierwszy od 75 lat! Dlatego jesteśmy w pełni przygotowani zarówno merytorycznie, logistycznie jak i organizacyjnie do przeprowadzenia Drużynowych Mistrzostw Europy
w stolicy na światowym poziomie. Zadanie realizowane będzie bezpośrednio przez niezwykle doświadczony w przeprowadzaniu wielkich imprez międzynarodowych zespół” – dodał Tomasz Sielicki.

Budowany od osiemnastu edycji prestiż rozgrywek przyciąga najlepszych z najlepszych. Pojedynki największych osobowości europejskich szachów stanowią fascynujące widowisko dla stale rosnącego grona fanów tej dyscypliny. „Dla widzów przygotowaliśmy naprawdę coś wyjątkowego, co dostarczy im wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń. Cieszymy się, że w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach 2013 wezmą udział znakomici zawodnicy i znakomite zawodniczki z całego świata, a wśród nich także i Polacy. Pragniemy, by polska edycja była rekordowa – powiedziała Agnieszka Fornal – Dyrektor DME 2013.

W trakcie dwutygodniowych zmagań drużynowych w DME 2013 widzowie będą mogli spotkać i podziwiać arcymistrzów, takich jak: Magnus Carlsen z Norwegii, Lewon Aronian z Armenii, Siergiej Karjakin, reprezentacja rosyjska, Radosław Wojtaszek z Polski oraz arcymistrzynie, min.: Judit Polgar z Węgier, Aleksandra Kosteniuk z Rosjii oraz Monika Soćko
z Polski.

Turniej tej rangi, będzie śledzić cały świat szachowy. Po raz pierwszy w historii tych zawodów, organizatorzy planują przeprowadzenie internetowej transmisji on-line ze wszystkich rozgrywanych w trakcie mistrzostw partii. Według statystyk PZSzach spodziewa się około 2 mln wejść na oficjalną stronę mistrzostw.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2013 (DME 2013) w liczbach

Liczba krajów: 40
Liczba drużyn: 70 (pięcioosobowych)
Liczba Arcymistrzów i Arcymistrzyń: 210
Liczba zawodników z pierwszej 50. światowej listy rankingowej FIDE: 45
Liczba zawodniczek z pierwszej 30. światowej listy rankingowej FIDE: 20
Liczba zawodników z rankingiem powyżej 2700 Elo: 45
Liczba zawodniczek z rankingiem powyżej 2500 Elo: 13


O Polskim Związku Szachowym (PZSzach)
Polski Związek Szachowy (PZSzach) powstał 11 kwietnia 1926 r. w Warszawie. Organizacja jestczłonkiem Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) i Europejskiej Unii Szachowej (ECU).Misją PZSzach jest rozwój
i popularyzacja szachów w Polsce. Związek skupia najważniejsze postaci związane z polskim środowiskiem szachowym oraz jest organizatorem i inicjatorem kluczowych zawodów szachowych w Polsce.


Kontakt dla mediów:
Dorota Rzepecka, Polski Związek Szachowy
+48 602 463 034
d.rzepecka@pzszach.org.pl

Agnieszka Józefowicz, Partner of Promotion
+48 22 858 74 58 wew. 49
a.jozefowicz@partnersi.com.pl

Strona Mistrzostw:
www.etcc2013.eu

Strona Polskiego Związku Szachowego:
www.pzszach.org.pl

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2021